Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

13. ročník výstupu obcí na vrchol MaguryVytlačiť
 

V sobotu 4. mája Vás hlavný organizátor obec Poruba v rámci otvorenia turistickej sezóny v Hornonitrí srdečne pozýva na hviezdicový výstup na vrchol Magury. Túra začína o 8:00 hod. pri Urbárskej krčme v Porube. Registrácia účastníkov na príslušných OcÚ trvá od 8.4. do 24.4. 2019.

 

Začiatok turistickej sezóny v Hornonitrí otvára májový 13. ročník kolektívneho výstupu obcí na vrchol Magury. Účastníci všetkých vekových kategórií sú vítaní. Z dôvodu zabezpečenia občerstvenia je vhodné zaregistrovať sa na príslušných obecných úradoch od 8.4. do 24.4.2019. Hlavným organizátorom hviezdicového výstupu je obec Poruba, ku ktorej sa pridávajú obce Lazany, Seč, Kľačno, Nedožery-Brezany, Nitrianske Pravno, Kocurany, Kanianka, Malinová, Tužina, Poluvsie, Nevidzany, Čavoj, Chvojnica, Temeš a Chrenovec-Brusno.

Na vrchol Magury (1 141 m.n.m.) vyrazia turisti v sobotu 4.5.2019 o 8:00 hod od Urbárskej krčmy v Porube. Celodenná túra krásnou prírodou bude prerušená určite vítanou zastávkou pri chate ROVEŇ, kde sa budú môcť osviežiť chladeným pivkom a posilniť čerstvým gulášom. Od tohto bodu budú musieť podať ešte hodinový výkon, aby sa mohli pokochať výhľadom z vrcholu, ktorý zdobí 5,2m vysoký kríž s erbom obce Poruby. Do povinnej výbavy odporúčame zbaliť pevnú obuv, pršiplášť, čo to na zahryznutie a dobrú náladu.

Strávte sobotu aktívnym oddychom a nepremeškajte registráciu!

Tešíme sa na Vás!

Plagát-1.png


 
 
ÚvodÚvodná stránka