Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Kultúrne a športové akcie ku dňu 15. 9. 2019

oficiálne webove sídlo obce Tužina 3.8.2019 - 25.1.2020   rôzne

Tradície v Hornonitrí.png

rôzne- podľa plagátu

TRADÍCIE V HORNONITRÍ

OZ HORNONITRIE

Región hornej Nitry je rozmanitý. Je bohatý na uchované tradície, hodnotné prvky hmotného a nehmotného kultúrneho dedičstva.

Projekt Tradície v Hornonitrí je určený širokej laickej verejnosti - jednotlivé aktivity sú zamerané na deti, mládež i dospelých.

Cieľom projektu je, aby cez usporiadané podujatia a vystúpenia podnietil dospelých, ale najmä deti a mládež, k záujmu o tradície, ich udržiavanie, ako aj o prejavy regionálneho folklóru. Nech rozšíria publikum a počet nadšencov folklóru, ľudového umenia a remesiel.

Prostredníctvom workshopov, detských tvorivých dielní, seminárov, vystúpení, prednášok a výstav budú prezentované zvyky a tradície deviatich obcí zo širšieho regiónu horného Ponitria:

- dvojdňový modrotlačový workshop spojený s prednáškou o histórii modrotlače a praktickými ukážkami jej výroby v dnešných podmienkach, vystúpenie Poluvskej muziky

- seminár „Úžitková keramika a kachliarstvo na Slovensku“ s miestnymi majstrami ľudovej výroby, doplnený tvorivou dielňou pre deti – interaktívne stavanie kachľovej pece, práca s hrnčiarskym kruhom a formami na hlinu, vystúpenia speváčky ľudových piesní z hornej Nitry a jej hostí,

- výstava „Kachliarstvo na Slovensku“

- výstava krojov z dielne regionálnej vyšívačky a krajčírky Magdalény Vaňovej spojená s prehliadkou krojov s dôrazom na detail odevov a jeho dôležitosť vo výrobe krojových kostýmov, vystúpenie Poluvskej muziky

- odborný seminár o ľudovej výšivke a starých technikách zdobenia ľudových odevov pod názvom „Geometrická ornamentika v pravnianskej výšivke“ a tvorivá dielňa „Pravnianska výšivka a výšivka na sieti“, vystúpenie Folklórnej skupiny Lubená z Poluvsia.


 

Nitrianske Pravno 10.9. - 8.10.2019  

plagat Kachliarstvo (Tradicie v Hornonitri).jpg

Obecný úrad Nitrianske Pravno

Výstava Kachliarstvo na Slovensku

OZ Hornonitrie, OcÚ Nitrianske Pravno

Občianske združenie Hornonitrie a Obec Nitrianske Pravno vás pozývajú na výstavu KACHLIARSTVO NA SLOVENSKU.
Výstava potrvá od 10.septembra do 8.októbra 2019 a prístupná bude vo výstavnej sieni v budove obecného úradu v Nitrianskom Pravno počas otváracích hodín.

10.9. - seminár Úžitková keramika a kachliarstvo na Slovensku - lektor: Rastislav Haronik, hosť speváčka ľudových piesní Magdaléna Vaňová a jej hostia, vstup voľný

14.9. - Tvorivá dielňa pre deti - interaktívne stavanie kachľovej pece, práca s hrnčiarskym kruhom a formami na hlinu. Lektor: Rastislav Haronik, Ivan Mada. Vstup voľný.


 

oficiálne webove sídlo obce Tužina 15.9.2019   15:00

poculi sme vrucny hlas.jpg

Kostol Božského srdca Ježišovho v Kanianke

Počuli sme vrúcny hlas - festival mariánských pútnických piesní

RKC Prievidza, Farnosť Kanianka

15.9.2019 o 15:00 h / Kostol Bozskeho srdca Jezisovho v Kanianke POCULI SME VRUCNY HLAS Na pocest Sedembolestnej Panny Marie, kt. sviatok pripada prave na 15. septembra.
Ucinkuju:
1.Spevacky chramovy zbor Jozefa Hanku, Kanianka 2.Spevacka skupina Travnicek, Mala Lehotka 3.Spevacka skupina Borinka, Zemianske Kostoľany 4.Spevacka skupina Lipa, Bojnice 5.Spevacka skupina Bukovina, Lehota pod Vtacnikom 6.Folklorna skupina Borsina, Nitrianske Sucany 7.Spevacka skupina Roven, Poruba 8.Folklorna skupina Sielnica, Lazany 9.Spevacka skupina Poniklec, Horne Vestenice 10.Spevacka skupina Pramen, Dolne Vestenice 11.Spevacka skupina Rozlet, Prievidza 12.Spevacka skupina Malinovec, Velka Lehotka


 

Nitrianske Pravno 15.9.2019   16.00

Plagát 3 Cantica 15.9.2019 .jpg

Farský kostol Mučeníckej smrti sv. Jána Krstiteľa v NP

KONCERT - 85. rokov Kalvárie v Nitrianskom Pravne

Obec Nitrianske Pravno

Účinkuje popredný komorný spevácky zbor Cantica Collegium musicum Martin a ženský spevácky zbor Tenerezza


 
ÚvodÚvodná stránka