Naša činnosť
Prehliadka speváckych skupín KNS PDF Tlač Email
Napísal užívateľ Administrator   
Štvrtok, 01 December 2011 13:42

Dňa 1.10.2011 usporiadalo OZ Hornonitre v spolupráci s obcou Kľačno a speváckou skupinou Neutrataler prehliadku nemeckých speváckych skupín pôsobiacich v území mikroregiónu. Na javisku sa vystriedali spevácke skupiny z Kľačna, Tužiny, Nitrianskeho Pravna, Malinovej, hosťom bola spevácka skupina Roveň z Poruby a cimbalová hudba Poluvská muzika. Počas príjemného jesenného popoludnia zazneli piesne našich predkov predovštkým v nemeckom jazyku. Nechýbalo spoločné posedenie, či zábava pri ľudovej hudbe. Zaujímavosťou večera bola ochutnávka deviatich druhov slovenských vín z produkcie Vinárskeho závodu Topoľčianky....

Celý článok...
 
Nová informačná tabuľa na Vyšehrade PDF Tlač Email
Napísal užívateľ Administrator   
Štvrtok, 01 December 2011 12:59

V jarných a letných mesiacoch roku 2011 realizovalo OZ Hornonitrie projekt s názvom "Významné historické hradisko Vyšehrad". V rámci aktivít projektu sa nám podarilo inštalovať informačnú tabuľu na vrchole Vyšehradu, ktorá znázorňuje tvar hradiska na mieste, kde sa v minulosti nachádzalo. Spolu s vyobrazením hradiska je na tabuli umiestnený popis spolu s významnými archeologickými nálezmi z daného územia.

 

Aktualizované ( Štvrtok, 01 December 2011 13:26 )
Celý článok...
 
Rekonštrukcia viacúčelového ihriska PDF Tlač Email
Napísal užívateľ Administrator   
Štvrtok, 10 November 2011 06:51

Dňa 1.11.2011 bola úspešne ukončená rekonštrukcia bývalého hádzanárskeho ihriska v Pravenci. Projekt s názvom Rekonštrukcia viacúčelového ihriska v obci, získal podporu z fondu Západoslovenskej energetiky, Grantového programu Pozitívna energia pre šport 2011, ktorý spravuje Nadácia Pontis (www.nadaciapontis.sk). Vďaka získaným finančným prostriedkom vo výške 7 788,48 € z uvedených zdrojov, výdatnej pomoci dobrovoľníkov a spolufinancovaniu zo strany obce  Pravenec sa zrekonštruoval zastaralý športový areál.

Aktualizované ( Piatok, 16 Marec 2012 08:11 )
Celý článok...